piątek, 26 listopada 2010

Będę na DevDay w Łodzi (a Ty?) [PL]

Niedawno Paweł Łukasik na swoim blogu pisał o DevDay we Wrocławiu, ja bym dzisiaj chciał poinformować (i zaprosić w imieniu organizatorów, czyli „Łódzkiej Grupy Profesjonalistów IT & .NET”) na DevDay w Łodzi.

czwartek, 25 listopada 2010

Software Developer's Journal 12/2010 [PL]

Niedawno został opublikowany kolejny magazyn Software Developer's Journal nr. 12/2010.

wtorek, 23 listopada 2010

Finał konkursu „Daj się poznać” - głosujcie na MeshDiagram3D [PL]

Ostatnio na tym blogu pojawiło się kilka wpisów związanych z konkursem "Daj się poznać" organizowanym przez Maćka Aniserowicza. Bierze w nim udział mój projekt Mesh Diagram 3D. Udało mi się dotrwać do końca konkursu, do którego zakwalifikowanych zostało 23 uczestników z 79 startujących. Następnie udało mi się zakwalifikować do kolejnego etapu, do którego trafiło 17 szczęśliwców.
Bardzo dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie i mój projekt!

poniedziałek, 22 listopada 2010

CAS i CommServer na Międzynarodowych Targach Automatyki Przemysłowej SPS/IPC/DRIVES 2010 [PL]

Tym razem news trochę może spóźniony, ale ..razem z innymi członkami OPC Foundation (23 - 25 listopada 2010 - więc start jutro, w Norymberdze, w Niemczech), firma CAS będzie prezentować możliwości i funkcjonalność nowego standardu OPC Unified Architecture.

Kurs C# - na VirtualStudy.pl [PL]

Od 25 listopada w ramach portalu VirtualStudy.pl rozpoczyna się kurs, który będzie trwał aż 6 miesięcy. Na każdy tydzień miesiąca przypada jedna sesja, która rozpoczynać się będzie o godzinie 20:30. Tematyką kursu będzie programowanie w języku C#. Prelegenci Daniel Dudek, Mirosław Pragłowski, Paweł Łukasik, Tomasz Wiśniewski oraz Wojciech Poniatowski przygotowali aż 24 sesje rozpoczynające się od wprowadzenia do kursu, podstaw programowania aż po wzorce projektowe oraz usługi sieciowe.

środa, 17 listopada 2010

Konkurs „Daj się poznać” - etap głosowania - moje typy [PL]

W poprzednim wpisie napisałem pewne podsumowanie moich poczynań w konkursie pod tytułem „Daj się poznać”, organizowanego przez Maćka Aniserowicza. Teraz nadszedł etap głosowania, a ponieważ w pierwszym etapie głosowania głosują wszyscy uczestnicy, więc i ja muszę zagłosować na wybrane przeze mnie projekty. Lista wszystkich projektów i osób zakwalifikowanych do tego etapu znajduje się na blogu organizatora, zakwalifikowanych zostało 23 uczestników, z których 17 przejdzie do kolejnego etapu. Moim zadaniem (jak również każdego uczestnika) jest wskazanie teraz trzech innych uczestników, którzy według mnie zasługują na nagrodę. W tym wpisie wymienię kilka projektów / blogów, które mnie najbardziej zaciekawiły.

wtorek, 16 listopada 2010

MeshDiagram3D – zakończenie etapu konkursowego [PL]


Na tym blogu, już wiele razy wspominany był przeze mnie projekt pod nazwą "Mesh Diagram 3D" (MD3D). Projekt ten ujrzał światło dzienne i był rozwijany dzięki konkursowi pod tytułem „Daj się poznać”, organizowanego przez Maćka Aniserowicza (informacji na temat innych projektów konkursowych można szukać pod adresami: http://www.maciejaniserowicz.com/page/Uczestnicy-konkursu-Daj-sie-poznac.aspx oraz http://dotnetblogs.pl/dajsiepoznac.htm). Ponieważ nadszedł czas zakończenia konkursu, dlatego warto pokusić się o pewne podsumowanie tego okresu.

piątek, 12 listopada 2010

[WPF 3D] Kurs (tutorial) WPF 3D [PL]

WPF 3D, to zestaw funkcjonalności WPF-a,pozwalający na tworzenie i wyświetlanie grafiki trójwymiarowej (3D). Jednym z głównych celów stawianych WPF 3D jest wsparcie grafiki 3D w dziedzinie interaktywnych interfejsów użytkownika.
W ramach podsumowania wpisów poświęconych WPF-owi 3D, przygotowałem zestawienie artykułów, które do tej pory pojawiły się na tym blogu i dotyczyły WPF 3D. Wydaje mi się, że wymieniony niżej materiał może być pewnego rodzaju kursem (tutorial'em) poświęconym WPF-owi 3D i może stanowić punkt wyjścia dla osób, które chcą zapoznać się podstawami WPF-a 3D.
  1. Wirtualny Trackball 3D
  2. Dopasowanie wielkości sceny do aktualnego widoku na ekranie
  3. Tworzenie napisów dla scen 3D tworzonych przy pomocy WPF
Niniejszy wpis poza prezentacją różnych i niezależnych od konkretnego wykorzystania treści stanowi również opis pewnych zagadnień związanych z projektem Mesh Diagram 3D.Informacje dotyczące projektu oznaczone są etykietą MeshDiagram3D.
Promuj

poniedziałek, 8 listopada 2010

[WPF 3D] Dopasowanie wielkości sceny do aktualnego widoku na ekranie [PL]

Niemal każdy program graficzny ma funkcjonalność: „dopasuj obraz do wielkości strony” (Zoom to fit, Auto-Zoom, itp ...). Zobaczmy jak można zrealizować taką funkcjonalność w programie pokazującym sceny 3D oparte o WPF 3D.

[WPF 3D][3DTools] Wirtualny Trackball 3D [PL]

O tym jak obracać obiekty (lub kamerę) w scenie 3D pisałem już jakiś czas temu w artykułach: „Transformacje i przekształcenia 3D” „Obracamy, przesuwamy, skalujemy? Kamerę (i nie tylko)”. W oparciu o opisane tam rozwiązania i przy pomocy kontrolek typu Slider, tworzona przeze mnie aplikacja (MeshDiagram3D), transformuje kamerę w scenie, przez co sprawia wrażenie transformacji sceny. Nie każdemu jednak spodoba się przesuwanie suwaków (Slider), niektórzy chcieliby pewnie obracać scenę, „łapiąc” za obiekty w niej umieszczone. Jak to zrobić? Okazuje się, że to nic trudnego. Wystarczy wykorzystać element Trackball z biblioteki 3DTools.

sobota, 6 listopada 2010

[WPF 3D] Wyznaczanie wektora prostopadłego, czyli iloczyn wektorowy [PL]

Tym razem nie będzie nic odkrywczego, a wpis ten jest raczej „ku pamięci”, abym nie musiał więcej razy tego szukać (a może jeszcze komuś się przyda ...). Otóż te wpis będzie poświęcony iloczynowi wektorowemu.

piątek, 5 listopada 2010

czwartek, 4 listopada 2010

[WPF 3D] Interakcja z myszą [PL]

Pisałem wcześniej, że WPF 3D może być wykorzystane przy budowie interfejsów użytkownika, zastanówmy się więc jak można zapewnić interakcję sceny 3D z użytkownikiem. W tym artykule pokazane będzie jak można wyznaczyć wskazany myszą obiekt w scenie 3D.

Posty powiązane / Related posts