poniedziałek, 30 marca 2009

Zapraszam na AUTOMATICON 2009

Już niedługo 01 kwietnia 2009 (w Prima aprilis ;) ) kolejne, XV Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON®09. Chciałbym wszystkich moich czytelników zaprosić na prezentację (którą współtworzyłem), która będzie miała miejsce w godz. 11.00 - 11.45, sala B-1.

Prezentacja poświęcona jest rodzinie oprogramowania CommServer, która pozwala na realizację komunikacji między różnorodnymi systemami przy kosztach nieporównywalnie niższych od potencjalnych zysków. Minimalizacja kosztów jest wynikiem zastosowania międzynarodowych standardów komunikacyjnych i rozwiązań niewymagających programowania. Oprogramowanie posiada certyfikaty zgodności dla standardu OPC i było testowane pod nadzorem organizacji OPC Foundation z kilkudziesięcioma produktami najbardziej liczących się w branży producentów. Pozwala na realizację integracji we własnym zakresie i - w efekcie - na zbudowanie systemu otwartego. Jako przykład użycia pokazano zastosowanie integracji systemów telemetrii do prezentacji aktualnej produkcji w systemie GIS i ERP. Innym przykładem jest zastosowanie oprogramowania do integracji systemów automatyki w celu uzyskania dodatkowych korzyści w produkcji z efektu synergii w ciepłownictwie, gdzie grupa elektrociepłowni uzyskuje dodatkowe korzyści w procesie produkcji energii elektrycznej dzięki zsynchronizowanemu prowadzeniu procesu dystrybucji ciepła.

Praktyka pokazuje, że dzięki integracji systemów zarządzania przedsiębiorstwem (MES, SAP, ERP, GIS, itd.) z systemami sterowania i monitorowania produkcji (PLC, SCADA, HMI) można uzyskać dodatkowe zyski dzięki optymalizacji i uzyskanemu efektowi synergii. Warunkiem integracji jest umożliwienie wprowadzenia danych czasu rzeczywistego do systemów zarządzania i na odwrót.

1 kwietnia 2009, godz. 11.00 - 11.45, sala B-1, Warszawskie Centrum EXPO XXI

Szczegóły dotyczące targów http://www.automaticon.pl/

Lokalizacja http://www.automaticon.pl/lokalizacja.php

Zaproszenie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Posty powiązane / Related posts