piątek, 13 marca 2009

"Google: Twoja Wyszukiwarka" (AdSense dla wyszukiwania) na blogu

Ciekawe kogo zdziwił pusty post na tym blogu opublikowany w ostatni piątek (2008-03-06 ok godz 20) pt. "Wyszukiwarka"?

Nie, to nie była pomyłka a prosty manewr - sposób w jaki można opublikować wyniki z wyszukiwarki Google na swoim blogu. Przejdźmy jednak do konkretów. Wykorzystana została usługa "AdSense dla wyszukiwania". Pozwala ona na dodanie do strony internetowej wyszukiwarkę Google. Oczywiście dodanie samego pola do wprowadzania zapytania i przycisku szukaj nie stanowi żadnego problemu: wystarczy dodać w wybranym miejscu gadżet pozwalający na wpisaniu dowolnego kodu HTML i JavaScrip, da to w efekcie np.:

Teraz mamy dwie możliwości:

  • wyniki wyszukiwania możemy wyświetlać na nowej stronie (rozwiązanie mało ciekawe)
  • wyniki wyszukiwania możemy wyświetlać na swoim blogu

Aby skorzystać z drugiej opcji należy wkleić w kod swojej witryny (bloga) odpowiedni kod dostarczany przez instalator usługi "AdSense dla wyszukiwania". Pytanie tylko gdzie można to zrobić? Możliwe jest wklejenie tego kodu bezpośrednio do szablonu XML(HMTL) bloga, jednak wydaje mi się że wyświetlanie tych wyników na każdej stronie chyba będzie mało estetyczne. Dlatego wymyśliłem inną możliwość:

  1. Stworzyłem pustego posta pt.: Wyszukiwarka
  2. Post ten tylko na pierwszy rzut oka nie ma treści, gdyż do jego kodu HTML został wprowadzony dostarczany przez instalator usługi Adsense kod.
  3. Dzięki temu można wyświetlić wyniki wyszukiwania w polu właśnie tego posta.

Mam madzieję że spodobała się moim czytelnikowm takie rozwiązania, zapraszam do wypróbowania i jeśli macie coś do dodania, czekam na komentarze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Posty powiązane / Related posts