Wcześniej przedstawiłem co to są subskrypcje i jakie funkcje można na nich wywoływać. Teraz przeanalizujmy przykład, który pomoże zrozumieć jakie ustawienia są ważne dla tworzonych subskrypcji.
Załóżmy że jesteśmy połączeni do serwera, mamy zestawiony bezpieczny kanał i ustanowioną sesję. Stworzyliśmy subskrypcję i znane są nam (np. poprzez przeglądanie lub zapytania (Browse lub Query)) identyfikatory węzłów, z których danymi jesteśmy zainteresowani. Teraz tworzymy elementy monitorowane.
Następnie ustalamy tryb monitorowania, mamy tutaj do dyspozycji:
DISABLED – element, jest monitorowany, ale nie jest próbkowany lub wyznaczany(evaluated), a powiadomienia nie są generowane lub kolejkowane. Raportowanie powiadomień jest wyłączone (Notification reporting is disabled).
SAMPLING – element, jest monitorowany jest próbkowany lub wyznaczany, a powiadomienia są generowane i kolejkowane. Raportowanie powiadomień jest wyłączone (Notification reporting is disabled).
REPORTING– element, jest monitorowany jest próbkowany lub wyznaczany, a powiadomienia są generowane i kolejkowane. Raportowanie powiadomień jest włączone (Notification reporting is enabled).
Ponadto dla każdego elementu monitorowanego ustawiamy:
Częstotliwość próbkowania (Sampling Interval)
Filtrowanie (np. Deadband) (filtrowanie ustawiamy, gdy nie jesteśmy zainteresowani każdą zmianą)
Długość kolejki (Queue Size) (można wyspecyfikować, ile ostatnich zmian chcemy zachowywać)
Ustawienie, czy chcemy pomijać najstarsze dane (Discharge Oldest)
(To tylko jedna z części artykułu zobacz pozostałe: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, autor: Maciej Zbrzezny)
Tego typu informacje są niezwykle potrzebne i wartościowe.
OdpowiedzUsuń