poniedziałek, 5 kwietnia 2010

dotNetNews.pl - nowości ze świata .net [PL]

Promuj

Ostatnio mam trochę zaległości, więc i ten news już trochę opóźniony, ale jeśli ktoś jeszcze nie wie, to jakiś czas temu uruchomiony został nowy agregator blogów związanych z technologią .NET, a mianowicie: "dotNetNews.pl - nowości ze świata .net".

Autorzy nowego portalu wiedzą, że istnieją podobne dostępne aplikacje, ale tą wyróżniać ma lepsze porządkowanie wiadomości pod względem czasu. Autor portalu w ramach wstępniaka pisze:

"Brak uporządkowania pod względem dat powoduje, że osoba, która oderwie się choć na chwilę od śledzenia nowości po powrocie może mieć trudności ze znalezieniem artykułów, których nie czytała.

W celu rozwiązanie tego problemu stworzyłem ten portal. Na stronie głównej będą umieszczane tytuły artykułów, wraz z krótkim wprowadzeniem do nich. I kolejność będzie chronologiczna. Oprócz tego w lewym menu będzie można wybrać blog / stronę, z której chce się zobaczyć wszystkie nowości. Wtedy wyświetlą się newsy dotyczące tylko tego zasobu.
"

Zobaczcie sami co oferuje portal:


dotNetNews.pl - nowości ze świata .net

4 komentarze:

 1. Moim zdaniem:
  1. kopia istniejącego już pomysłu na stronę
  2. problem sortowania po dacie można łatwo rozwiązać subskrybując kanał RSS

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadza się podobne do dotNetNews.pl są:

  * dotnetblogs.pl
  * Develway
  * Dotnetomaniak

  ale każdy jest trochę inny.

  Mi najbardziej podoba się Dotnetomaniak, co się będzie innym podobało czas pokaże.

  Wydaje mi się, że każda inicjatywa, która promuje tematyczne blogi i doda trochę ruchu jest dobra...

  OdpowiedzUsuń
 3. to ja tylko dodam, dotnetblogs i dotnetnews to sa agregatory

  traktowanie dotnetomaniaka i develway jako agregator to imo male nieporozumienie.

  dotnet blogs/news maja za zadanie udostepniac wszystkie posty (x ostatnich postow) w roznym sposobem wyswietlania. Nie ma tu "promocji" postu, jedynie mozna to uznac za promocje bloga ale imo tez tak myslec nie mozna. Chodzi o to by w jednym miejscu miec to wszystko co sie aktualnie dzieje w swiatku .NET w Polsce.

  dotnetomaniak i develway maja za zadanie promowac najlepsze artykuly a nie kazdy artykul - to jak to aktualnie jest wykorzystywane to inna sprawa :) idea byla taka, ze najlepsze art trafiaja tam.

  wiec nie mozna porownywac dotnet blogs/news do dotnetomaniaka i develway (i vice versa).

  OdpowiedzUsuń
 4. Ah ta technologia. Co róż coś nowego. Nowe telefony, nowe komputery, nowe maszyny, nowe pompy hydrauliczne, nowe dźwigi. Postęp technologiczny jest ogromny. Ale to bardzo dobrze. Bo my jako użytkownicy czerpiemy z tego ( o ile świadomie) dużo korzyści.

  OdpowiedzUsuń

Posty powiązane / Related posts