czwartek, 12 listopada 2009

OPC Foundation ogłasza, że będzie uczestniczyć w pracach na Express Interface (Xi) [PL]

Jak można przeczytać na blogu Technical Advisory Council dla OPC Foundation, kierownictwo OPC Foundation postanowiło ostatnio utworzyć grupę roboczą, która ma za zadanie ustalić plan współpracy z nowym interfejsem Xi.

Podobną informację można znaleźć na blogu Toma Burke'a (dyrektora OPC Foundation):

"OPC Foundation widzi potrzeby pewnych dostawców oprogramowania, by Ci mogli migrować swoje aktualne produkty oparte o COM do rozwiązań bazujących o najnowszą platformę Microsoft. Dzieje się to zupełnie tak samo, jak kiedyś gdy OPC Foundation zapewniła intefejs określany jako OPC Automation oraz przygotowała pakiet SDK wsierający OPC Classic dla platformy .NET. Widzimy, że teraz potrzebne jest coś podobnego bazującego na Microsoft’owej technologii WCF technology. Interfejs Xi spełnia właśnie te potrzeby."

Tym co wolą przeczytać oryginalne posty, zamiast mojego tłumaczenia, polecam odwiedzenie: http://lists.opcfoundation.org/TACblog/archive/2009/10/29/introducing-the-latest-opc-collaboration-%E2%80%93-express-interface-xi.aspx oraz http://lists.opcfoundation.org/TomsBlog/archive/2009/10/28/news-from-the-board-of-directors-and-introducing-xi.aspx.

Promuj

2 komentarze:

  1. Trudno mi odkryć cel powyższego komentarza, moje zdanie w tym temacie zapisałem w następnym post'cie z tego cyklu: http://maciej-progtech.blogspot.com/2009/11/express-interface-xi-moim-zdaniem-pl.html.

    OdpowiedzUsuń

Posty powiązane / Related posts