poniedziałek, 23 listopada 2009

Jak zainstalować Sharepoint'a na Windows, który nie jest serwerem (Windows Vista, Seven)? [PL]

Jeżeli ktoś instalował kiedyś Windows Sharepoint Services 3.0 SP 2 (WSS), to pewnie zauważył że wymagany jest Windows 2003 SP1, a próba instalacji kończy się niepowodzeniem już na samym początku (po weryfikacji systemu). Ci którzy chcą się jednak uprzeć i zainstalować WSS na nie-serwerowym Windows, polecam przeczytanie artykułów (pokazują jak to zrobić na Windows Vista i Seven).

Na koniec kilka wskazówek ode mnie (część jest opisana w dokumentach powyżej, ale aby przez nieuwagę nie stracić czasu, warto o tym pamiętać):

 • ważne jest, by na początku instalacji wybrać instalację zaawansowaną (opcja: Advanced) i odpowiedni typ serwera: Web Front End, w przeciwnym razie mogą być problemy z nieistniejącą instancją bazy SQL Express o nazwie: MSSQL$Microsoft##SSEE (pojawia się błąd: Failed To Start database service MSSQL$Microsoft##SSEE.) Niestety WSS podczas instalacji nie tworzy instancji takiej bazy. Dlatego wybranie typu serwera Web Front End pozwala później na utworzenie własnej farmy (opcja: "I want to create a new server farm") i wskazanie bazy danych i nazwy bazy danych jaka ma zostać utworzona.
 • Jeżeli przy instalacji WSS i konfiguracji WSS (przy pomocy SharePoint Products and Technologies Configuration Wizard) na którymkolwiek etapie pojawi się błąd zaleca się powtórzenie całego kroku, powtórka zwykle kończy się już bez błędu.

Promuj

3 komentarze:

 1. Na początku też rozważałem instalację WSS na WinXP. Jednak zdecydowałem się na Virtual PC z dwóch względów:
  1) Jeżeli zmusiłbym SP do działania na WinXP to nigdy bym nie miał pewności, czy znaleziony błąd jest spowodowany moim kodem czy próbą oszukiwania SP;
  2) Możliwość tworzenia kopii całego systemu w danym momencie jest wyjątkowo pomocna, gdy tworzy się system tak rozbudowany jak SP. Tam nie wystarczy wgrać solution, zazwyczaj jest jeszcze sporo konfiguracji, itp.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się potencjalne problemy są, ale wydaje mi się, że dla pierwszego zapoznania można opisane sposoby wykorzystać. Poza tym z tego co pamiętam, to opisywane tutaj sposoby nie działają pod każdym Windowsem XP (a tylko jego wersją 64 bit).

  OdpowiedzUsuń

Posty powiązane / Related posts