Ostatnio na moim blogu było jakoś ciszej i spokojniej wpisów powstawało niewiele, ale to nie znaczy, że nic się u mnie w tym czasie nie działo. Po prostu najpierw miałem dość gorący okres, a teraz nie dawno wróciłem dopiero z urlopu.
Gorący okres był spowodowany moim postanowieniem do przystąpienia do egzaminów z tworzenia oprogramowania opartego o Microsoft .NET. Udało mi się zdać następujące egzaminy:
Teraz mogę już o
sobie pisać „Microsoft
Certified Technology Specialist (MCTS)”. ;)
O certyfikatach mam zamiar napisać jeszcze osobny artykuł, więc nie będę przeciągał i w tym miejscu chciałem jeszcze tylko podziękować pewnym osobom za odpowiednią motywację (wielkie podziękowania dla Darka Porowskiego oraz dla grupy Eastgroup.pl) oraz dziękuję mojej żonie za cierpliwość (podczas gdy ja spędzałem dłuższe chwile na przygotowaniach).
Z mojej nauki
(oprócz wiedzy i satysfakcji) pozostało mi jeszcze trochę notatek
więc, pewnie na blogu pojawią się jeszcze rozwinięcia pewnych
zagadnień związanych z egzaminami.
W tym miejscu
chciałbym jeszcze wspomnieć o kilku wydarzeniach z minionego
okresu, o których nie udało mi się napisać posta, a może kogoś
zainteresują:
- Jakiś czas temu został uruchomiony nowy portal dla programistów: http://software.com.pl/. Został on uruchomiony przez wydawnictwo czasopisma Software Developer Journal. Znajdują się na nim artykuły dotyczące tworzenia oprogramowania. Aktualnie wśród artykułów można znaleźć już dwa moje artykuły, które powstały na bazie moich blogowych zapisków: „Wprowadzenie do Open XML Format SDK” oraz „Jak DataSet’a przenieść do MsSQL’a? (SQLServer Management Objects i SqlBulkCopy)”. Zachęcam do odwiedzenia portalu.
- "OPC - From Data Access to Unified Architecture” to wydana przez firmę Softing AG nowa książka będąca kompendium wiedzy o standardzie komunikacyjnym OPC UA. Jednym ze współautorów książki jest Mariusz Postół, dyrektor CAS (firmy w której pracuję) oraz przedstawiciel OPC Foundation Europe w Polsce. Książkę można kupić poprzez stronę internetową firmy Softing AG.
- Na stronach OPC Foundation są nowe zasoby do pobrania (również dla społeczności spoza członków OPC Foundation), w tym m.in: „Using OPC UA and PLCopen to Create Better Automation Solutions (Video)”, „The OPC UA Security Model for Administrators”, „OPC Xi Technology Demonstration Webinar”, „UA Compliance Test Tool Video – Client and Server Testing” i inne.
Na koniec
chciałbym jeszcze wspomnieć o konkursie „Daj
się poznać!” zorganizowanym przez Maćka
Aniserowicza, który zachęca do założenia projektu typu „open
source”, pracy nad nim i opisywania swoich zmagań na blogu. Ja
również przystąpiłem do konkursu (mam nadzięję, że tylko wolny
czas mi na to pozwoli). W ramach konkursu mam zamiar rozwijać
projekt pod nazwą „Mesh Diagram 3D”, a szczegóły już wkrótce
....
Gratki! Tak trzymaj!!!
OdpowiedzUsuńGratuluję!
OdpowiedzUsuńDziękuję!
OdpowiedzUsuńwspaniały blok i fajne treści
OdpowiedzUsuń