czwartek, 26 sierpnia 2010

MeshDiagram3D – zalążek kodu już dostępny [PL]

Promuj
Pierwszy miesiąc (od czasu „zaklepania” nazwy projektu i powiązanej domeny w ramach CodePlex) już prawie minął, w związku z tym, zgodnie z regulaminem CodePlex, należało upublicznić projekt MeshDiagram3D, razem z krótkim opisem, licencją i kodem źródłowym. Projekt jest dostępny tutaj: http://meshdiagram3d.codeplex.com/.
Kod źródłowy jest już więc dostępny: http://meshdiagram3d.codeplex.com/SourceControl/list/changesets, panuje w nim pewien początkowy nieład, ale przyznam, że składałem go na razie z jakichś dotychczasowych moich, plików, fragmentów projektów i przykładów. Będzie go jeszcze trzeba przemodelować, ale przyjrzyjmy się, co już jest: 
Solution składa się z trzech assemblies:
  • MeshDiagram3D.dll – główna biblioteka, która odpowiada za obiekty i ich wyświetlanie.
  • MeshDiagram3DSimpleForm.exe – przykładowa aplikacja wykorzystująca bibliotekę MeshDiagram3D.dll, aplikacja potrafi wykreślić układ współrzędnych lub drzewo katalogu.
  • Test3d.exe - prosty projekt, stworzony do wykonywania prostych testów (do usunięcia w końcowej wersji.
A co w pozostałych „bąblach” z rysunku? W ramach „Generic” znajdują się proste typy ogólne (generic), natomiast ciekawsze są Externals:
Gdzie zaprezentowane są biblioteki zewnętrzne (obce), do których odwołuję się w kodzie. Są tam standardowe biblioteki .NET, ale również biblioteka 3dtools, która wykorzystywana jest (przynajmniej na razie) do ... rysowania linii.
Kod oprogramowania dostępny jest z też poziomu klienta TFS i Subversion:
Project Name: MeshDiagram3D
Subversion URL: https://MeshDiagram3D.svn.codeplex.com/svn
TFS Server URL: https://tfs.codeplex.com/tfs/TFS02
Promuj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Posty powiązane / Related posts