środa, 22 lutego 2012

Metody rozszerzające, Atrybuty i Refleksje w .NET [PL]

Czy korzystacie z refleksji w .NET? Czy zdarzyło wam się przeglądać/ustawiać właściwości klas poprzez refleksje? Czy korzystacie z atrybutów? Mnie często i równie często zdarzało mi się ponownie szukać kodu, który rozwiązałby mój problem, dlatego dla wygody poniżej zamieszczam różne funkcje rozszerzające, które realizują wspomniane wyżej zadania. (być może komuś jeszcze się one przydadzą).

wtorek, 21 lutego 2012

Rozszerzanie aplikacji .NET (czyli plugin'y, add-in'y, MAF, MEF, itp. ...) [PL]


Zostałem ostatnio zapytany jak można zaimplementować aplikację, bazującej na .NET, która miałaby być rozszerzana za pomocą wtyczek (czasem nazywanych też: Add-In, Add-On, Rozszerzenie, Extension, Plug-In, Snap-In, ...), z których każda uruchamiana by była w bezpiecznym środowisku (np. odrębnej domenie aplikacyjnej). Przyjrzyjmy się więc jakie są możliwości tworzenia rozszerzeń dla aplikacji (.NET) i jak można przy ich pomocy zapewnić wspomniane bezpieczeństwo.

środa, 15 lutego 2012

[RX 12] Reactive Extensions, przykład kompozycji zdarzeń [PL]

Niniejszy post jest kontynuacją cyklu o Reactive Extensions dla .NET ([RX 1], [RX 2], [RX 3], [RX 4], [RX 5], [RX 6], [RX 7], [RX 8], [RX9], [RX10], [RX11]) stanowi on kontynuację przykładu z poprzedniego wpisu i skupia się na kompozycji zdarzeń.

czwartek, 2 lutego 2012

[RX 11] Reactive Extensions, więcej o zdarzeniach, czyli przykłady z myszką [PL]

Niniejszy post jest kontynuacją cyklu o Reactive Extensions dla .NET ([RX 1], [RX 2], [RX 3], [RX 4], [RX 5], [RX 6], [RX 7], [RX 8], [RX9], [RX10]) i pojawią się w nim przykłady wykorzystania Reactive Extensions.

W ramach przykładu pokazane zostanie okno aplikacji, która w pasku statusu będzie wyświetlać, położenie kursora myszki w oknie aplikacji oraz informacja, czy kursor znajduje się w lewej, czy prawej części okna. Niniejszy przykład zostanie wykonany z wykorzystaniem WPF, należy więc pamiętać, że oprócz standardowej biblioteki Reactive Extensions (System.Reactive.dll) należy również dodać do projektu bibliotekę dedykowaną dla WPF (System.Reactive.Windows.Threading.dll).

Posty powiązane / Related posts