czwartek, 15 lipca 2010

Jak wspierać mechanizm UAC w aplikacji opartej o .NET[PL]

Promuj
UAC, to z j. ang. User Account Controll, czyli technologia wprowadzona w Windows Vista (i dalej utrzymywana w Windows 7) zapobiegająca uruchamianiu aplikacji z podwyższonymi uprawnieniami. Przy uruchamianiu aplikacji, która wymaga zwiększonych uprawnień, użytkownik musi wyrazić jawną zgodę na uruchomienie, a aplikacja powinna zadbać o to by się w odpowiednim momencie o to spytać.

środa, 14 lipca 2010

OPC, OPC UA, OPC XI – gdzie szukać informacji? [PL]

O tym gdzie szukać informacji na temat OPC pisałem już jakiś czas temu. Dziś chciałbym rozwinąć ten temat i wskazać bardziej konkretne źródła informacji.

wtorek, 13 lipca 2010

70-505: Aplikacja typu MDI w Windows Forms .NET (przykłady w C#)[PL]

Promuj
MDI, to z j. angielskiego Multi Document Interface, czyli sposób tworzenia interfejsu aplikacji oparty o wiele dokumentów, które prezentowane są użytkownikowi, jako okna otwierane wewnątrz głównego okna aplikacji. Przykładem wykorzystania takiego interfejsu może być starsza aplikacja Microsoft Excel, w której wewnątrz głównej aplikacji otwierane są poszczególne arkusze (xls). Interfejs ten był kiedyś bardzo popularny w aplikacjach, które pozwalały na jednoczesną pracę nad wieloma dokumentami, teraz częściej mamy do czynienia z jego pewną odmianą. W niniejszym artykule pokazane zostanie, jak można ten interfejs wykorzystać w aplikacji opartej o .NET (przykłady w C#) i Windows Forms.

sobota, 10 lipca 2010

Jak zahibernować komputer z poziomu C# [PL]

Promuj
Czy zdarza się wam czasem potrzeba wyłączania/hibernowania/usypiania komputera za jakiś czas, np. po wykonaniu jakiegoś długotrwałego zadania? Mnie tak. Jak więc to zrobić? Niektóre aplikacje taką funkcjonalność posiadają, jednak nie wszystkie. Z pomocą może przyjść systemowe polecenie shutdown, ale nie potrafi ono wszystkiego.

piątek, 2 lipca 2010

Draft Blogger i statystyki [PL]

Dzisiaj dowiedziałem się o ciekawej (nie znanej mi wcześniej) funkcjonalności, a mianowicie o czymś co nazywa się "Wersja robocza Bloggera" ("Draft Blogger") oraz statystykach na nich dostępnych (zobaczcie na rysunek poniżej). Co warte sprawdzenia statystyki są prostsze niż GA i bardziej dopasowane do Bloggera (przez co - wydaje mi się - bardziej czytelne) . Dodatkowo dają możliwość bieżącego podglądania aktywności czytelników (z dokładnością, co do minuty! - wybierzcie "Now" by zobaczyć). Sprawdźcie! Warto!

Posty powiązane / Related posts