środa, 17 listopada 2010

Konkurs „Daj się poznać” - etap głosowania - moje typy [PL]

W poprzednim wpisie napisałem pewne podsumowanie moich poczynań w konkursie pod tytułem „Daj się poznać”, organizowanego przez Maćka Aniserowicza. Teraz nadszedł etap głosowania, a ponieważ w pierwszym etapie głosowania głosują wszyscy uczestnicy, więc i ja muszę zagłosować na wybrane przeze mnie projekty. Lista wszystkich projektów i osób zakwalifikowanych do tego etapu znajduje się na blogu organizatora, zakwalifikowanych zostało 23 uczestników, z których 17 przejdzie do kolejnego etapu. Moim zadaniem (jak również każdego uczestnika) jest wskazanie teraz trzech innych uczestników, którzy według mnie zasługują na nagrodę. W tym wpisie wymienię kilka projektów / blogów, które mnie najbardziej zaciekawiły.
W poniższej tabeli są uczestnicy / blogi i projekty, które mnie najbardziej zainteresowały. Oczywiście moja opinia jest bardzo subiektywna. Być może nie powinienem tego pisać, ale przyznam, że żadnego z wymienionych projektów nie pobrałem i nie uruchamiałem., dlatego moja ukierunkowana przede wszystkim tym, co wyczytałem na wskazanych blogach. Wybrałem tych uczestników, którzy pisali ciekawie, trochę oderwanie od konkretnej aplikacji i te, które chciałbym czytać dalej (kolejność uczestników na podstawie tabeli z bloga organizatora).


Uczestnik
Projekt
Blog
Źródła
Technologia
Kilka słów na temat
1
Arkadiusz Benedykt
Desktop Info
http://www.benedykt.net
http://desktopinfo.codeplex.com
.NET
Na tym blogu spodobały mi się wpisy dotyczące ogólnie pojętej inżynierii oprogramowania (np. Testom) oraz wpisy związane z TFS'em.
2
Łukasz Szumyło
Diary of Healthy Diet - Dziennik Zdrowej Diety
http://www.devspark.blogspot.com
http://dhd.codeplex.com
.NET
Spodobały mi się wpisy dotyczące architektury i wzorca MVVM. Równie interesujące (i przydatne dla wielu) były też wpisy związane z Silverlight'em i Blend'em.
3
Łukasz Sowa
OS
http://lukaszsowa.pl
http://github.com/luksow/OS
C / assembler
Ten projekt zaskoczył mnie tematyką i opisami rzeczy, które są ostatnio mało popularne, a mianowicie opisem podstaw budowy systemów operacyjnych.
4
Michał Urbański
shoppingapp
http://michalurbanski.wordpress.com
http://shoppingapp.codeplex.com
ASP.NET
W ramach tego projektu, na blogu autora pojawiły się liczne wpisy poświęcone podstawom ASP.NET – wydaje mi się, że mogą one się okazać pomocne dla każdego początkującego, kto chce coś w ASP.NET zrobić i potrzebuje jakiejś literatury na ten temat.
5
Jarosław Dubrownik
Ranking sejmowy
http://dubrownik.posterous.com/tag/rankingsejmowy
http://code.google.com/p/rankingsejmowy
.NET / ASP.NET MVC
Na tym blogu spodobały mi się wpisy poświęcone NHibernate.
6
Krzysztof Hrabia
mForum
http://mforum-project.blogspot.com
http://mforum.codeplex.com
.NET / ASP.NET MVC
Przydatne wpisy związane z podstawami ASP.NET MVC oraz interfejsem z bazą danych (na przykładzie NHibernate).
7
Damian Antonowicz
DotBeer
http://blog.damianantonowicz.pl
http://dotbeer.codeplex.com
.NET / WPF
Muszę przyznać, że bardzo czytelny blog ;). Do tego interesujące wydają się wpisy poświęcone Entity Framework.

Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony moimi opiniami lub jego brakiem na tej liście. Zapraszam do głosowania. To, na kogo ja zagłosowałem (3 z wymienionych wyżej 7) niech zostanie już moją tajemnicą ;).

3 komentarze:

 1. Dzięki za miłe słowa :) Ja swoich typów też nie publikuję, żeby nie wpływać w żaden sposób na przebieg rozgrywki ;>

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dziwię się, dla mnie jako osoby przeglądającej blogi konkursowe uważam iż te głosowanie jest bez sensu. Każdy będzie głosował na to co go interesuje lub jest potrzebne w pracy. Tak jak tu
  Pan Maciej wykorzystuje .NET i wybiera blogi z .NET - nie dziwne prawda ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadza się, zwykle wybiera się coś, w oparciu o swoje zainteresowanie. Wybiera się to, co się może komuś przydać ... Jest to tym bardziej uzasadnione, że trudno oceniać przydatność czegoś, czym się nie interesujemy (co nie zmienia faktu, że wśród wymienionych projektów jest jeden oparty o c i assembler).

  Mój wybór jest bardzo subiektywny - i taki miał być, zresztą zaznaczyłem to na samym początku niniejszego wpisu. Lubię .NET, więc wskazałem przede wszystkim projekty oparte .NET.

  Pozdrawiam i dzięki za komentarze!

  OdpowiedzUsuń

Posty powiązane / Related posts