niedziela, 20 grudnia 2009

OPC klient z linii poleceń (gotowa aplikacja i kod w C#) [PL]

W poprzedniej części opisałem jak stworzyć aplikację klienta OPC z linii poleceń (OPC command-line client), czyli aplikację która ma za zadanie odczytywać dane serwera OPC i udostępniać je jako standardowa aplikacja pracująca w "linii poleceń" systemu Windows. Dzięki temu będziemy mogli za pomocą argumentów podawać co chcemy otrzymać, a rezultat zostanie przekazany do standardowego wyjścia, czyli domyślnie na ekran. Dzisiaj zapraszam do pobrania kodu wraz z gotową aplikacją: tutaj do pobrania.

Wskazówki:

  • Skompilowana (gotowa do użycia) aplikacja znajduje się w kartotece: opc-commandline-client-rel1.zip\DataPorter_WebService_Consumer\bin\Release
  • Jeżeli DataPorter zainstalowany jest w innej lokalizacji niż na komputerze lokalnym należy w pliku OPCClient.exe.config zmienić wartość ustawienia DataPorter_WebService_Consumer_OPCAdvancedDataAccess_OPCAdvancedDataAccess tak by wskazyało ono właściwą lokalizację usługi (zamiast domyślnego: http://localhost/CAS.OPCWSDataAccess/OPCAdvancedDataAccess.asmx)

1 komentarz:

Posty powiązane / Related posts