środa, 29 lipca 2009

Windows Logo Toolkit w wersji Beta [PL]

Jakiś czas temu na blogu "Only Human | Devoted to technology v.2.0" można było przeczytać na temat wymagań dla certyfikatu Windows 7 Logo, czyli co musi spełniać aplikacja, aby mogła być uznana (i certyfikowana) jako zgodna z Windows 7. Ja w tym wpisie chciałbym wtrącić swoje trzy grosze do tego tematu i zwrócić uwagę na narzędzie Windows Logo Toolkit.

Oprogramowanie to służy do weryfikacji zgodności aplikacji z wymaganiami loga "Compatible with Windows 7". Ostatnio stało się ono dostępne w wersji Beta, czyli już teraz można przetestować swoją aplikacje pod względem wymagań logo i wygenerować raport dotyczący państwa aplikacji. Według informacji ze stron Microsoftu, wraz z udostępnieniem wersji beta narzędzia do testowania uruchomiona została możliwość ubiegania się o logo "Compatible with Windows 7" na podstawie wygenerowanego raportu.

Microsoft uruchomił na swoich stronach (w MSDN'ie) tzw. centrum kompatybilności, gdzie można znaleźć informacje na temat programu certyfikacyjnego: http://msdn.microsoft.com/pl-pl/dd723617.aspx.

Narzędzie "Windows Logo Toolkit" jest natomiast do pobrania z witryny Microsoft Connect: http://connect.microsoft.com/site/sitehome.aspx?SiteID=831.

Warto również obejrzeć filmik prezentujący opisywane narzędzie i pokazujący jakie kroki należy wykonać, by przetestować oprogramowanie: http://co1piltwb.partners.extranet.microsoft.com/mcoeredir/mcoeredirect.aspx?linkId=12272132&s1=e072f7e9-727d-680d-1934-10787c93cbc6 lub http://wm.microsoft.com/ms/poland/developer/webcast.wmv (gdyby komuś któryś z linków nie zadziałał, trzeba spróbować kilkukrotnie - u mnie dopiero za którymś razem się film uruchomił).

Krótko mówiąc można uzyskać logo zgodności z Windows 7 jeszcze przed jego oficjalną premierą, a według zapewnień prezentera wspomnianego filmu, Ci którzy będą mogą otrzymać takie logo przed premierą mogą liczyć na zniżki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Posty powiązane / Related posts