poniedziałek, 27 lipca 2009

Blog C# .NET - podsumowanie tygodnia [PL]

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moją listą blogów C# .NET, po tygodniu istnienia tego posta GA pokazało mi takie statystyki:

 • 333 - Odsłony stron
 • 282 - Liczba niepowtarzalnych wyświetleń
 • 00:03:59 - Czas spędzony na stronie

Przyznam, że jak na tydzień, to w przypadku mojego bloga dużo, więc jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.

Zapraszam do dalszego komentowania i dodawania propozycji. Postaram się aktualizować listę "od czasu, do czasu".

Chciałbym jeszcze wrócić do kryterium, którego użyłem podczas tworzenia tej listy: w liście zostały uwzględnione tylko te blogi, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy miały przynajmniej kilka wpisów. Oczywiście muszę jeszcze dodać, że w liście znalazły się tylko te blogi, które zdarza mi się odwiedzać (chociaż chętnie poznam nowe). Jeżeli chodzi, o portal Dotnetomaniak i ilość artykułów, które są na nim opublikowane (z różnych blogów), to nie chciałbym się z nim w żaden sposób porównywać. Tam źródeł jest na pewno więcej, ale czy wszystkie spełniają wymienione wcześniej kryterium, to już nie byłbym taki pewny.W każdym razie jeżeli ktoś uważa, że kogoś zabrakło, niech poda linka

Na koniec chciałbym dodać, że jeżeli komuś podoba się pomysł takiej listy, może niech doda do niej linka na swoim blogu:
Maciej Zbrzezny: Programowanie i Technologie: Blog C# .NET (czyli mini przewodnik po polskich blogach poświęconych C# i .NET) [PL]

1 komentarz:

 1. Jeśli chodzi o listę i to, że "mało" to czemu się dziwić. Można znaleźć więcej osób piszących, ale niestety już nie aktualizujących blogi, a takie źródło po pewnym czasie nie warto odwiedzać i trzymać na takiej liście. Za pewne za pół roku pojawią się nowe osoby (oby stare nie odeszły też) i listę trzeba będzie zaktualizować. Sytuację z osobami, które pisały i zaprzestały widać nawet na stronie społeczności na Microsoft ( http://www.microsoft.com/poland/communities/online/blogi.aspx ), która zawiera parę takich blogów (a nawet parę takich co dają 404). Co do ilości źródeł na maniaku to hmm...nie bardzo wiem jak się za bardzo do tego ustosunkować. Sądzę, że artykuł powinien być dodany bez względu na to czy pojawia się na blogu raz na miesiąc czy częściej ważne, aby był po polsku i dobry :). Moglibyśmy mieć więcej pisanych po polsku artykułów, ale część naszych rodaków zdecydowało się pisać w języku angielskim, co po części może rozumiem :). Trudno.

  Wydaje mi się, że może w przyszłości dodam listę źródeł, które pojawiły się na maniaku (może nie wszystkie ale np. te, ktore mają więcej niż kilka dodanych artykułów) tak więc będzie takie miejsce, gdzie pojawią się polskie źródła informacji.

  Pozdrawiam,
  Paweł

  OdpowiedzUsuń

Posty powiązane / Related posts