niedziela, 27 marca 2011

Technologia OPC UA i wspierające ją produkty znów docenione przez Control Engineering Polska [PL]

Technologia OPC Unified Architecture i wspierające ją produkty CommServer UA oraz OPC UA Viewer zostały docenione przez Control Engineering Polska w konkursie Produkt Roku 2010. Niedawno miałem okazję uczestniczyć w gali, podczas której rozdano nagrody.
Już kolejny raz udało nam się otrzymać nagrodę „Produkt roku”, w zeszłym roku nagrodę otrzymał OPC UA Address Space Model Designer (przeczytaj artykuł: „Control Enginnering: Konkurs Produkt Roku 2009 rozstrzygnięty, wygrał OPC UA Model Designer”), w tym roku nagrodę otrzymał:
  • CommServer UA – I miejsce w kategorii Komunikacja bezprzewodowa
  • OPC UA Viewer – II miejsce w kategorii HMI, systemy SCADA, wizualizacja
Uroczysta gala miała miejsce 17 marca tego roku (http://www.controlengpolska.com/menu-gorne/artykul/article/konkurs-produkt-roku-2010-rozstrzygniety.html?cHash=96d277db58). Miałem na niej przyjemność odbierać nagrodę w imieniu firmy CAS.
Przyjrzyjmy się bliżej nagrodzonym produktom:
  • CommServer UA to jeden z pierwszych na świecie serwerów OPC Unified Architecture (OPC UA) o w pełni polskim rodowodzie. Pozwala minimalizować koszty wdrażania systemów automatyki o dużej skali rozproszenia, dzięki otwartej architekturze Process Observer. CommServer UA to jedyny serwer OPC UA, który pozwala na swobodne dopasowanie się do dowolnej infrastruktury komunikacyjnej i optymalizację jej wykorzystania. Pozwala na łatwe pozyskiwanie danych z urządzeń zdalnych przy użyciu bezprzewodowych technologii komunikacyjnych. Oferowane przez pakiet unikalne środowisko projektowe pozwala projektować i implementować dowolne modele informacyjne zgodne z OPC UA bez znajomości programowania. Dzięki temu, że klient OPC Classic jest jednym z dostępnych źródeł danych, CommServer UA może być stosowany jako konwerter ułatwiający migrację pomiędzy technologiami OPC Classic i OPC UA.
  • OPC UA Viewer to jeden z pierwszych na świecie, w pełni polski klient serwerów zgodnych z opublikowanym w 2009r. standardem OPC Unified Architecture. Program umożliwia łatwą konfigurację komunikacji OPC UA przy użyciu bezpiecznej komunikacji z wykorzystaniem różnych protokołów komunikacyjnych. OPC UA Viewer może być integrowany z innymi programami, jak GIS, ERP, BI, SCADA i HMI, stając się dla nich nowym źródłem danych. Jest to obecnie jedyny klient OPC UA wspierający komunikację ze wszystkimi dostępnymi serwerami OPC UA korzystającymi z różnych profili OPC UA (zestawów zaimplementowanych funkcji). Ponadto OPC UA Viewer może udostępniać dane pochodzące z przemysłowych systemów czasu rzeczywistego do innych systemów przy użyciu technologii Microsoft Message Queue.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Posty powiązane / Related posts